ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  גישור לפני גירושין

  גישור לפני גירושין הוא תהליך בו צד שלישי ניטרלי, המגשר, מסייע לבני זוג להגיע להסכמה בנושאים הקשורים לגירושין, כגון זמני שהות ואחריות הורית, מזונות ילדים, מזונות בני זוג וחלוקת רכוש. הגישור יכול להיות מרצון או על ידי בית המשפט.

  גישור הוא לרוב אופציה טובה עבור זוגות שרוצים לחסוך זמן, ההוצאות והלחץ של מאבק בבית המשפט. זה יכול להיות מועיל גם לזוגות שרוצים לשמור על מערכת יחסים תקינה לאחר הגירושין, במיוחד כאשר ילדים מעורבים. גישור יכול לעזור לבני הזוג לתקשר ביעילות, להבהיר את הצרכים והאינטרסים שלהם ולחקור פתרונות יצירתיים שעובדים עבור שני הצדדים. במהלך הליך הגישור, המגשר מקל על התקשורת בין בני הזוג ומסייע להם לזהות תחומי הסכמה ואי הסכמה. המגשר אינו מקבל החלטות עבור בני הזוג אלא עוזר להם להגיע להסכמות משלהם.

  במידה ותושג הסכמה, המגשר יערוך מסמך כתוב המתאר את תנאי ההסכם, אותו יוכלו לאשר בני הזוג בבית המשפט או בבית הדין. גישור לא תמיד מצליח, במיוחד אם יש קונפליקטים עמוקים או חוסר איזון כוח במערכת היחסים. עם זאת, גם אם הגישור אינו מביא להסכמה מלאה, הוא עדיין יכול להועיל בבירור הסוגיות וצמצום מספר המחלוקות הצריכות להתדיין בבית המשפט.

  מגשרת גירושין

  חובת גישור לפני גירושין

  בשנים האחרונות ישנו עידוד רב גם מצד הרשויות לעבור הליך גישור לפני גירושין כדי לנסות למנוע הליך המתקיים בבית המשפט. המדינה אף מעמידה לרשות הזוג המתגרש מגשר מטעמה. עם זאת, אין ספק שגישור שנעשה באופן פרטי יהיה מעמיק הרבה יותר, נוגע בכל פרט שיש להסדיר ויביא לכך ששני בני הזוג יצאו בתחושה שעברו תהליך הוגן. חשוב שתסמכו על המגשר באופן מוחלט ושתרגישו איתו בנוח. אחרת תהליך גישור לפני גירושין לא יהיה יעיל והתוצאה לא תהיה אידיאלית אם אחד הצדדים לא ירגיש בנוח עם המגשר. סתיו כהן הפועלת כמגשרת מקצועית, לאורך שנות הניסיון שלה למדה כמה הקשר בין הלקוח למגשרת הוא חשוב, ותעשה הכל כדי שתרגישו בנוח ובטוחים בהחלטתכם.

  אילו מאפיינים חשוב שיהיו למגשר בתהליך גישור לפני גירושין

  כאשר מחליטים לעבור גישור לפני גירושין חשוב לשים לב למספר דברים:

  • קרבה למקום מגוריכם: מומלץ לבחור מגשר שיוכל לפגוש אתכם במקום שקרוב אליכם.
  • השכלה וניסיון של המגשר: חיוני לאשר שהמגשר קיבל את ההכשרה הדרושה. מבחינת מומחיות משפטית, יש חשיבות מכרעת לכך שהמגשר יהיה עורך דין לענייני משפחה כך שיהיה בקיא בחוק ובפסיקה העדכנית וגם בתחום הגישור שדורש ידע וניסיון.
  • יכולת לנהל הליך שעשוי להיות טעון: חשוב כי למגשר במהלך תהליך גישור לפני גירושין תהיה את היכולת להרגיע את הרוחות, להגיע לעמק השווה, ולפתור סכסוכים ואי הסכמות כדי לא לגרור את הליך הגירושין מעבר לזמן הדרוש, ולהגיע להסכם לפני פניה לבית משפט.

  איך אתם יכולים להיות בטוחים שבחרתם את המגשר המתאים?

  פגישה וראיון עם מספר מגשרים היא הדרך הטובה ביותר לבחירת מגשר מתאים. לבחירת המגשר יש השפעה עצומה על תהליך גישור לפני גירושין, ולכן זה קריטי שתאמינו ותסמכו על הבחירה שלכם. אתם תוכלו לדעת מי הוא המגשר הטוב ביותר עבורכם לאחר שפגשתם כמה מהם, ואז תוכלו לקבל את ההחלטה הזו. בתום הליך הגישור, המגשר אמור להעמיד לרשותכם הסכם גירושין יסודי המייצג את ההסכמות שהגעתם אליהן בגישור. סתיו כהן היא מגשרת ועורכת דין, אשר ליוותה זוגות רבים בתהליך המורכב של פירוק נישואין, ותשמח לעמוד לרשותכם, להקשיב ולהדריך לאורך כל הדרך.

  חובת גישור לפני גירושין

  מגשרת גירושין

  הליך גישור בכלל ולגירושין בפרט הוא לא פשוט. בני זוג שמחליטים להתגרש נמצאים לאחר תקופה לא קצרה של מחלוקות ותחושה לא נעימה שבעקבותיה הגיעו להחלטה זו. לכן, הגעה להסכם בדיונים משותפים הוא אינו פשוט עבורם. בחירה נכונה של מגשרת גירושין היא חשובה מאוד להצלחת תהליך הגישור. בעת בחירת מגשרת יש לקחת בחשבון שלושה גורמים מכריעים בבחירת המגשרת: הרקע של המגשרת, מערכת היחסים ביניכם ותפיסת עולמה. סתיו כהן היא מגשרת בעלת ניסיון רב שנים, הפועלת זמן רב בתחום דיני המשפחה, מובילה ומלווה משפחות רבות בתהליך המורכב של הגירושין, תוך להגעה להסכמה ופשרה בין שני הצדדים.

  משמעות הרקע של מגשרת גירושין בהליכי גישור גירושין

  גישור גירושין הוא תהליך סבוך המצריך ידע בתחום, לרבות גורמים רגשיים, כספיים, רכושיים, משפטיים, משפחתיים ועוד. רמת המומחיות אך גם היצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה של מגשרת גירושין תקבע עד כמה היא יכולה לסייע לכם בהגעה להסכם המתאים לכם באופן אישי בכל המישורים. נקודת המבט של המגשרים משתנה ממגשר אחד למשנהו. ישנם מגשרים המנסים לנתב את הגישור לעבר הסכם תבנית לפיו הם פועלים; ישנם מגשרים הסבורים כי להורים המתגרשים יש זכות לקבל כל החלטה המקובלת עליהם ועונה על צרכיהם וגם על צורכי הילדים; ולאחר מכן ישנם מגשרים המכוונים את בני הזוג לקבל החלטות בהתאם להסכם מקובל או שהיה מקובל בתחום הגירושין לפני שנים רבות. ויש כאלו הנוקטים עמדה של "שיתוף פעולה"- האומרת שגם אם ההורים בחרו לפרק את נישואיהם, הם עדיין שותפים למפעל החיים של הורות לילדים

  ממה מתחיל הליך גישור?

  בתחילת תהליך גישור, מגשרת גירושין מתחילה בכך שתשאל כל אחד מהצדדים מה הם רוצים. מה יספק לכל אחד מהם את הביטחון והיציבות הדרושים להם? מה הילדים צריכים כדי להיות בריאים ומאושרים? מהן המטרות המשותפות שלהם כהורים שמגדלים יחד את הילדים? לאחר מכן ניתן לחפש את ההסכמות שיענו בצורה הטובה ביותר על הדרישות של כל בני המשפחה בהתבסס על התשובות לשאלות אלו. גירושין, הם משבר שניתן וחייבים להתגבר עליו. בריאותם של הילדים תלויה ברווחתם של שני ההורים. כתוצאה מכך, מגשרת גירושין מקצועית צריכה להיכנס להליך הגישור נטולת דעות קדומות ולהתמקד אך ורק בלקוחות ובמה שהכי טוב להם. מעוניינים להתחיל תהליך גישור עם מומחה מקצועי? צרו קשר עם סתיו כהן.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   שאלות ותשובות

   האם ניתן לשנות או לבטל הסכם גירושין וכיצד?

   חשוב להבין כי הסכם גירושין שנחתם בהסכמה ואושר על ידי בית משפט או בית דין הוא פסק דין . ההסכם מכיל בתוכו הסכמות ופשרות בין בני הזוג על רכוש, מזונות, משמורת ילדים וחלוקת זמני שהות.

   אם לאחר פרק זמן מסוים אחד הצדדים מעוניין בשינוי אחד או יותר מתנאי ההסכם , הרי שנדרשת הסכמת הצד השני ואז מה שצריך לעשות הוא לנסח את השינויים ולהביא שוב לאישור בית המשפט או בית הדין שאישר את ההסכם המקורי.

   בהעדר הסכמה  לא יהיה מנוס מפניה לערכאה הרלוונטית אולם עליכם לדעת כי בתי המשפט ככלל לא ימהרו לשנות או לבטל הסכם גירושין מתוקף היותו חוזה שנחתם בין הצדדים מתוך הסכמה ורצון חופשי.

   כאשר אנו מדברים על שינוי הסכם גירושין, קיים הבדל בין סעיפים הנוגעים לטובת הקטינים כגון מזונות ילדים או חלוקת זמני השהות, לבין סעיפים אחרים כגון חלוקת הרכוש. במקרה הראשון, בכל הקשור לטובת הילדים, ההסכם אינו אבסולוטי. כלומר, ניתן לפתוח אותו מחדש, על מנת לדאוג לרווחת הקטינים, אולם בנושא רכוש בקשה לשינוי ההסכם תתקבל רק לעיתים רחוקות מאוד על מנת לכבד את ההסכמה החוזית שהושגה בין בני הזוג.

   בכל מקרה על הצד המבקש את פתיחת ההסכם, להוכיח שינוי נסיבות מהותי, שלא היה ידוע בעת עריכת ההסכם וביטול הסכם גירושים  דורש הוכחות מוצקות לפגמים מהותיים בכריתת החוזה בין שני הצדדים או לחילופין שינוי נסיבות מאוד משמעותי אשר מצדיק את הביטול.

   כיצד גישור על ידי מגשר גירושין מוסמך יכול לעזור בעת גירושין?

   כאשר קימות מחלוקות בין הצדדים בעניינים השונים : אחזקת ילדים, מזונות, רכוש וכד', גישור גירושין יסייע לבני הזוג להגיע לעמק השווה ולחתום על הסכם גירושין בהסכמה. כך יוכלו לסיים את ההליך תוך זמן קצר וללא עלויות כספיות גבוהות.

   כדאי שהמגשר יהיה גם עו"ד מפני הוא למעשה "מתרגם" את הסכמות הצדדים לשפה משפטית ומונע סכסוכים ומחלוקות בעתיד.

   האם בני זוג יכולים לפנות לעורך דין משותף?

   בהחלט, במקרה שבו לבני הזוג אין מחלוקות משמעותיות ביניהם בנושאי הגירושין, הם יכולים לפנות אל עו"ד אחד ביחד אשר יערוך להם הסכם גירושין בהסכמה, דבר זה גם חסכוני יותר.

   כיצד מומלץ לבחור עורך דין גירושין?

   ישנם ארבעה פרמטרים מרכזיים בבחירת עורך דין גירושין –

   • מקצועיות ומומחיות משפטית בהליכי גירושין.
   • זמינות ואנושיות הנחוצים לטיפול בנושא כל כך מורכב ורגיש.
   • שכר טרחה הוגן
   • וכמובן כימיה אישית בינך לבין עורך הדין.
   להתגרש ללא עורך דין – האם זה אפשרי?

   זה אפשרי אך בהחלט לא מומלץ. גם במקרים שאין בין בני הזוג מחלוקות רבות בענייני הגירושין, חשוב מאוד לערוך הסכם גירושין מקיף ומסודר, באמצעות עורך דין, אשר יבטיח את זכויות הצדדים וימנע אפשרות של סכסוך בעתיד.

   שמעתי לא מעט את הביטוי מרוץ הסמכויות - מה זה?

   זה כינוי ל"תחרות" בין בית הדין הרבני מול בית משפט לענייני משפחה:

   כאשר לשתי הערכאות יש סמכות לדון בנושא יש  חשיבות למי מהן אנו פונים , כאשר חשוב להדגיש כי הגירושים עצמם יידונו רק בבית הדין הדתי . במצב של סמכות מקבילה קיימת השפעה על הליך הגירושין בין יהודים בכך שברגע שאחד מבני הזוג מחליט להתגרש, עליו להחליט על אסטרטגיה נכונה ומהר, היכן עדיף שיתנהל הליך הגירושין. אם ברצונו שההליך יתנהל בבית הדין הרבני, עליו לכרוך את ענייני המשמורת, חלוקת הרכוש והמזונות בתביעת הגירושים שמוגשת לבית הדין, אך אם בן/בת הזוג הקדים אותו והגיש/ה את התביעות למשמורת/ מזונות אישה/ מזונות ילדים/ חלוקת רכוש, לבית משפט לענייני משפחה, סוגיות אלו ידונו בבית המשפט אליו הוגשו.

   לפעמים תביעות זהות בערכאות שונות יובילו לתוצאה שונה לחלוטין, לכן היוועצו עם עו"ד לפני שאתם נוקטים צעד כלשהו .

   באיזה שלב צריך לפנות אל עורך דין גירושין?

   בשל מרוץ הסמכויות, הצד אשר פותח ראשון בהליך משפטי, זוכה במקרים רבים ליתרון טקטי. על כן, כדאי לפנות לייעוץ משפטי מוקדם ככל האפשר על מנת לשמור על הזכויות בהליך הגירושין.

   מומלץ לדבר עם עורך דין לפני שאתם מתחילים לדבר עם הצד השני על גירושים. עורך דין גירושין מנוסה יכול להסביר את האפשרויות שלך ולספק ייעוץ משפטי מותאם אישית על סמך הנסיבות המשפחתיות והכלכליות הייחודיות שלך. עורך הדין יסביר לך למה לצפות בכל הנוגע לתזמון ולתוצאות פוטנציאליות ולספק טיפים ואסטרטגיות שיסייעו להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה ומהירה ככל האפשר.

   אם אחד הצדדים לא יהודי - איך הם מתגרשים ?

   חלק מן הזוגות בארץ הם בני דתות שונות: יהודייה שנישאה לנוצרי, מוסלמי הנשוי ליהודייה וכד'. כאשר זוג מעורב מבקש להתגרש, הם לא יוכלו לפנות לבתי הדין הדתיים וההליך המשפטי הרלוונטי עבורם הוא בקשה להתרת נישואין בבית המשפט לענייני משפחה.

   כיצד מחולק הרכוש בין בני הזוג בעת הגירושין?

   קיימים מספר מצבים:

   • א. אם הצדדים ערכו הסכם ממון, הרי שהסכם זה קובע את חלוקת הנכסים בעת גירושין וכך למעשה חסכו מחלוקות רבות  וזו הסיבה לכך שעריכת הסכם ממון היא צעד חשוב ומומלץ לכל זוג, על מנת למנוע סכסוך כלכלי בין בני הזוג. ב
   • ב. כאשר אין הסכם ממון יבוצע איזון משאבים בין הצדדים, כלומר, חלוקה שווה של כל הרכוש המשותף. ככלל, מדובר בנכסים אשר נצברו לאחר הנישואין בלבד, אבל לעיתים תיתכן מורכבות, מדוע? בשל חזקת השיתוף הקובעת כי גם נכסים שנרכשו (או התקבלו במתנה או בירושה) לפני הנישואין, יכולים להיחשב כרכוש משותף ולהיכלל בחלוקה.

   לכן חשוב להיוועץ בעו"ד בנושא זה כדי להבין את המצב הרכושי שלכם ולהגן על זכויותיכם בנכסים/ זכויות סוציאליות/ תוכניות חסכון/ הלוואות ועוד.

   כמה עולה להתגרש?

   העלות של הליכי תיק גירושין תלויה  בנסיבות העניין ומשתנה בהתאם , ניהול הליך שכולל תביעות רבות – גירושין, משמורת, מזונות, רכוש ועוד, היא האופציה היקרה ביותר בעוד  שבני הזוג שיפנו לעורך דין משותף, יוכלו לחסוך בעלויות שכר הטרחה. כמו כן, זוגות הפונים להליך של גישור גירושין ישלמו הרבה פחות עבור ישיבות הגישור, בהשוואה לבני זוג אשר ינהלו את ההליך בבית המשפט.

   אני שוקלת גירושין אך לא בטוחה, מה עלי לעשות?

   ראשית, כדאי לשקול פנייה לייעוץ זוגי על מנת לבדוק אפשרות לשיקום היחסים. אם זה לא רלוונטי עבור בני הזוג, מומלץ לבחור בדרך של גירושין בהסכמה: גיבוש הסכמות בין בני הזוג בענייני הגירושין, ללא מאבק משפטי ארוך ויקר.

   מהו השלב המתאים לפנות לעורך דין גירושין?

   ראשית, כדאי לקבל ייעוץ כבר ברגע שעולה מחשבה ממשית להתגרש. זאת על מנת לקבל את כל המידע הרלוונטי ועמו, החלטה מושכלת מה נכון לנו לעשות. נדגיש, כי אם אין המדובר בגירושין ידידותיים הנעשים בהסכמה כנה של בני הזוג, חשוב לפנות לעורך דין באופן דיסקרטי ולא לשתף את הצד השני.

    

   מצב נוסף שבו כדאי לקבל ייעוץ משפטי ראשוני, היא כאשר אתם רואים שינוי מדאיג בהתנהגותו של הצד השני, לדוגמא אם הוא נהיה לפתע מאוד חשאי ושומר על פרטיותו, נעלם מן הבית לשעות רבות, שינוי בהתנהלותו הכלכלית וכדומה.

   כל אלו צריכים להדליק נורה כי ייתכן ובן או בת הזוג נערכים לגירושין והחלו בפעולות אשר יכולות לפגוע בזכויותיך. לכן, גם במצב זה חשוב מאוד לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין המתמחה בהליכי גירושין, שעורך הדין יסביר לך את זכויותיך וידריך אותך כיצד לנהוג באותה סיטואציה.

   איך לבחור עורך דין משפחה?

   בחירת עורך דין לענייני משפחה יכולה להיות משימה לא פשוטה, אך זוהי החלטה חשובה שיכולה להשפיע משמעותית על תוצאות התיק שלכם.

   להלן כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי לעזור לך לבחור את עורך הדין המתאים עבורך:

   • התחשב בצרכים שלך: שקול איזה סוג של שירותים משפטיים אתה צריך ומה המטרות שלך עבור המקרה שלך. זה יעזור לך לצמצם את החיפוש לעורכי דין שמתמחים בסוג התיק שיש לך.
   • חקרו עורכי דין פוטנציאליים: חפשו עורכי דין לענייני משפחה באזורכם ובדקו את הכישורים והניסיון שלהם. אתה יכול לחפש את האישורים שלהם באתרים שלהם או במדריכים משפטיים. אתה יכול גם לבקש הפניות מחברים ובני משפחה, או מלשכת עורכי הדין המקומית שלך.
   • קבע מועד ייעוץ: לאחר שזיהית עורכי דין פוטנציאליים, קבע עימם ייעוץ כדי לדון במקרה שלך ולקבוע אם הם מתאימים לך. רוב עורכי הדין מציעים ייעוץ ראשוני חינם.
   • שאל שאלות: במהלך הייעוץ, שאל את עורך הדין על ניסיונו בטיפול בתיקים דומים לשלך, גישתו לפתרון סכסוכים, זמינותם וסגנון התקשורת שלהם, ושכר הטרחה ונוהלי החיוב שלהם.

   על ידי נקיטת צעדים אלה, תוכל למצוא עורך דין לענייני משפחה בעל ידע, ניסיון, המתאים לצרכים שלך.

   איך לבחור עורך דין גירושין?

   בבואך לחפש עורך דין פוטנציאלי, קבע פגישת ייעוץ כדי לדון במקרה שלך ולשאול כל שאלה שיש לך. במהלך הייעוץ תוכלו גם לקבל תחושה של סגנון התקשורת של עורך הדין והאם אתם מרגישים בנוח לעבוד איתו. חשוב לציין שעורכי דין גירושין עלולים להיות יקרים, ולכן מומלץ לשאול על שכר הטרחה ונוהלי החיוב שלהם מראש. עורכי דין מסוימים עשויים לגבות תשלום קבוע עבור השירותים שלהם, בעוד שאחרים עשויים לגבות תעריף שעתי.

   בנוסף, עורכי דין מסוימים עשויים לדרוש שכר טרחה מראש, שהוא פיקדון כדי להבטיח את השירותים שלהם. זכרו כי עורך דין גירושין נמצא שם כדי לעזור לכם לעבור תקופה קשה, עורכת דין מתאימה יכולה להוות גורם מכריע בתוצאות התיק ובניהולו.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין