ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסכם גירושין בהסכמה

  הסכם גירושין בהסכמה הפך לשיטה המועדפת כדי לסיים נישואין בדרכי שלום. זוגות נשואים הבוחרים להתגרש חייבים לפתור את כל העניינים הנוגעים לסוף חייהם המשותפים, לרבות חלוקת רכוש, חלוקת חובות, תשלומי מזונות, הסדרי משמורת ילדים ועוד. הסכם הגירושין הוא מסמך משפטי מחייב אשר ניתן לאכיפה במידה ואחד מבני הזוג אינו מקיים את הכתוב בו. ההסכם מאפשר לצדדים לפתור ביניהם כל עניין הקשור לגירושין במקום לעבור את ההליך המשפטי. במקרים אלו חייבים להיעזר בשירותיהם של עורכי דין ומגשרים מוסמכים. משרד עורכי דין וגישור של סתיו כהן עוסק בדיוק בהליכים אלו.

  מהם היתרונות של הליך גישור וחתימה על הסכם גירושין בהסכמה?

  על פי החוק להדר התדיינות בסכסוכי משפחה, בני זוג מחויבים כיום לנקוט בשיטת גישור לפני פתיחת הליכים משפטיים. כתוצאה מכך, הצדדים, פותרים את הסוגיות הרבות הנובעות מהפרידה ומסכמים את הליך הגירושין במהירות, בזול ובידידות. עם זאת, למרות שהמדינה מעודדת את הליך הגישור ואף מאפשרת לזוג לעבור הליך קצר מטעמה בטרם עוברים לניהול ההליך בבית המשפט, אם רוצים לתת סיכוי אמיתי לתהליך גישור בו ייקבע הסכם כזה, כדאי לעשות זאת באופן פרטי ע"י עורך דין לדיני משפחה שהוא גם מגשר מוסמך ובעל ניסיון בניהול התהליך.

  הפרקים העיקריים הנכללים בדרך כלל בהסכמי גירושין

  חלוקת הרכוש תוסדר בסעיף זה בהסכם הגירושין, העוסק במרכיב הרכושי של הקשר בין בני הזוג. כמו כן, הוא מפרט כיצד יחולק הרכוש שבני הזוג אספו במהלך נישואיהם. יש להחליט כיצד יחולקו נכסי הצדדים כאשר עורך דין גירושין יקבל מהצדדים רשימה מסודרת של כל הנכסים. זה כולל לא רק נכסי נדל"ן אלא גם נכסים אחרים כמו מכוניות, חשבונות בנק, זכויות סוציאליות וזכויות עסקיות.

  • אחריות הורית וזמני שהות (בעבר נקרא משמורת ילדים): במסגרת סעיף זה, בהסכם הגירושין תוגדר חלוקת האחריות ההורית וזמני השהות עם הילדים. יש זוגות שבוחרים במשמורת מלאה, או משמורת משותפת.
  • תשלום מזונות ילדים: גובה דמי מזונות הילדים, יחושב בהתאם לזמני השהות ולגיל הילדים. עורך דין משפחה וגירושין מיומן יקפיד לכלול בהסכם הגירושין לא רק את סכום התשלום החודשי אלא גם את מועד ואופן ההעברה, בנוסף לסכום.

  הסכם גירושין בהסכמה ובכלל מחייב מבחינה משפטית, כאשר כתיבתו יכולה להיות מאתגרת ומפרכת בין בני הזוג. למרות זאת, אם הושגה הסכמה, ההליך לאישור הסכם גירושין בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני הוא קצר. אם אתם זקוקים ליווי מקצועי של עורכת דין ומגשרת לצורך כתיבת הסכם גירושין צרו קשר עם סתיו כהן.

  גירושין בהסכמה

  הליך גירושין בהסכמה

  גירושין הם ללא ספק תהליך לא נעים שתוצאותיו הן ארוכות טווח. עם זאת, זוגות רבים מגיעים היום למצב בו הם מחליטים להתגרש. היום ישנה מודעות רבה יותר גם לדרך בה נעשים הגירושין ולא רק לתוצאות, במיוחד כשישנם ילדים ברקע. לכן רבים בוחרים לעבור הליך גירושין בהסכמה שנעשה באמצעות גישור. כך ניתן לסיים את הנישואין בצורה מכובדת, לחסוך זמן וכסף, והדבר מקל על הילדים. משרד עורכי דין וגישור סתיו כהן מתמחה בדיני משפחה ובניהול הליכי גישור ומלווה זוגות מתגרשים רבים בהצלחה.

  מה המשמעות של הליך גירושין בהסכמה?

  לאחר ההחלטה להתגרש, עומדות בפני בני זוג שתי חלופות: ניהול הגירושין כהליך משפטי בין כותלי בית המשפט, או הליך גירושין בהסכמה בו ההסכם נקבע תוך דיונים ובהסכמה משותפת לגבי כל סעיף. היום ניתן דגש רב לקיום הליך זה, וישנה ציפיה גם מטעם המדינה להשקעת מאמצים מצד בני הזוג להצלחתו. בעקבות חוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, זוגות שרוצים להתגרש נדרשים לספק לצד השני הזדמנות בהליך גישור קצר מטעם המדינה, אך כמובן שהזדמנות אמיתית להצלחת התהליך נעשית בגישור באופן פרטי בו ניתן להקדיש לתהליך כל זמן שנדרש ולרדת לפרטי פרטים.

  מדוע כדאי לתת הזדמנות לגירושין בהסכמה?

  ראשית, אם בני הזוג מחליטים לעבור הליך גירושין בהסכמה באמצעות תהליך גישור, הם משאירים את ההחלטות הרות הגורל להמשך חייהם בידיהם במקום בידי בית המשפט. בין אם מדובר על רכוש, משמורת, מזונות או סעיפים אחרים בהסכם, כולם יקבעו איך יראו חייהם של בני המשפחה כולה- הזוג המתגרש וכל אחד מהילדים.

  שנית, גירושין בהסכמה חוסכים לצדדים זמן וכסף רב מכיוון שגירושין משפטיים לוקחים זמן רב – לעיתים שנים – עד להשלמתו והוא יקר למדי מבחינת הוצאות משפט והוצאות אחרות.

  שלישית, על ידי סיום נישואיהם בידידות, בני הזוג נמנעים מהחמרת המחלוקות הקיימות ביניהם ויכולים להימנע ממאבק ממושך בבית המשפט. בכך הם יוכלו לשמור על הזוגיות ההורית שלהם ולהמשיך להעניק לילדים שלהם בית אוהב ובטוח למרות הגירושים.

  אם אתם מעוניינים לתת להליך גישור הזדמנות אמיתית להצלחה חשוב לבחור עורך דין ומגשר בעל ניסיון רב בשני המישורים. עו"ד סתיו כהן היא עורכת דין לענייני משפחה ומגשרת בעלת ניסיון רב המלווה זוגות מתגרשים רבים בתהליך לא פשוט זה

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   שאלות ותשובות

   האם ניתן לשנות או לבטל הסכם גירושין וכיצד?

   חשוב להבין כי הסכם גירושין שנחתם בהסכמה ואושר על ידי בית משפט או בית דין הוא פסק דין . ההסכם מכיל בתוכו הסכמות ופשרות בין בני הזוג על רכוש, מזונות, משמורת ילדים וחלוקת זמני שהות.

   אם לאחר פרק זמן מסוים אחד הצדדים מעוניין בשינוי אחד או יותר מתנאי ההסכם , הרי שנדרשת הסכמת הצד השני ואז מה שצריך לעשות הוא לנסח את השינויים ולהביא שוב לאישור בית המשפט או בית הדין שאישר את ההסכם המקורי.

   בהעדר הסכמה  לא יהיה מנוס מפניה לערכאה הרלוונטית אולם עליכם לדעת כי בתי המשפט ככלל לא ימהרו לשנות או לבטל הסכם גירושין מתוקף היותו חוזה שנחתם בין הצדדים מתוך הסכמה ורצון חופשי.

   כאשר אנו מדברים על שינוי הסכם גירושין, קיים הבדל בין סעיפים הנוגעים לטובת הקטינים כגון מזונות ילדים או חלוקת זמני השהות, לבין סעיפים אחרים כגון חלוקת הרכוש. במקרה הראשון, בכל הקשור לטובת הילדים, ההסכם אינו אבסולוטי. כלומר, ניתן לפתוח אותו מחדש, על מנת לדאוג לרווחת הקטינים, אולם בנושא רכוש בקשה לשינוי ההסכם תתקבל רק לעיתים רחוקות מאוד על מנת לכבד את ההסכמה החוזית שהושגה בין בני הזוג.

   בכל מקרה על הצד המבקש את פתיחת ההסכם, להוכיח שינוי נסיבות מהותי, שלא היה ידוע בעת עריכת ההסכם וביטול הסכם גירושים  דורש הוכחות מוצקות לפגמים מהותיים בכריתת החוזה בין שני הצדדים או לחילופין שינוי נסיבות מאוד משמעותי אשר מצדיק את הביטול.

   כיצד גישור על ידי מגשר גירושין מוסמך יכול לעזור בעת גירושין?

   כאשר קימות מחלוקות בין הצדדים בעניינים השונים : אחזקת ילדים, מזונות, רכוש וכד', גישור גירושין יסייע לבני הזוג להגיע לעמק השווה ולחתום על הסכם גירושין בהסכמה. כך יוכלו לסיים את ההליך תוך זמן קצר וללא עלויות כספיות גבוהות.

   כדאי שהמגשר יהיה גם עו"ד מפני הוא למעשה "מתרגם" את הסכמות הצדדים לשפה משפטית ומונע סכסוכים ומחלוקות בעתיד.

   האם בני זוג יכולים לפנות לעורך דין משותף?

   בהחלט, במקרה שבו לבני הזוג אין מחלוקות משמעותיות ביניהם בנושאי הגירושין, הם יכולים לפנות אל עו"ד אחד ביחד אשר יערוך להם הסכם גירושין בהסכמה, דבר זה גם חסכוני יותר.

   כיצד מומלץ לבחור עורך דין גירושין?

   ישנם ארבעה פרמטרים מרכזיים בבחירת עורך דין גירושין –

   • מקצועיות ומומחיות משפטית בהליכי גירושין.
   • זמינות ואנושיות הנחוצים לטיפול בנושא כל כך מורכב ורגיש.
   • שכר טרחה הוגן
   • וכמובן כימיה אישית בינך לבין עורך הדין.
   להתגרש ללא עורך דין – האם זה אפשרי?

   זה אפשרי אך בהחלט לא מומלץ. גם במקרים שאין בין בני הזוג מחלוקות רבות בענייני הגירושין, חשוב מאוד לערוך הסכם גירושין מקיף ומסודר, באמצעות עורך דין, אשר יבטיח את זכויות הצדדים וימנע אפשרות של סכסוך בעתיד.

   שמעתי לא מעט את הביטוי מרוץ הסמכויות - מה זה?

   זה כינוי ל"תחרות" בין בית הדין הרבני מול בית משפט לענייני משפחה:

   כאשר לשתי הערכאות יש סמכות לדון בנושא יש  חשיבות למי מהן אנו פונים , כאשר חשוב להדגיש כי הגירושים עצמם יידונו רק בבית הדין הדתי . במצב של סמכות מקבילה קיימת השפעה על הליך הגירושין בין יהודים בכך שברגע שאחד מבני הזוג מחליט להתגרש, עליו להחליט על אסטרטגיה נכונה ומהר, היכן עדיף שיתנהל הליך הגירושין. אם ברצונו שההליך יתנהל בבית הדין הרבני, עליו לכרוך את ענייני המשמורת, חלוקת הרכוש והמזונות בתביעת הגירושים שמוגשת לבית הדין, אך אם בן/בת הזוג הקדים אותו והגיש/ה את התביעות למשמורת/ מזונות אישה/ מזונות ילדים/ חלוקת רכוש, לבית משפט לענייני משפחה, סוגיות אלו ידונו בבית המשפט אליו הוגשו.

   לפעמים תביעות זהות בערכאות שונות יובילו לתוצאה שונה לחלוטין, לכן היוועצו עם עו"ד לפני שאתם נוקטים צעד כלשהו .

   באיזה שלב צריך לפנות אל עורך דין גירושין?

   בשל מרוץ הסמכויות, הצד אשר פותח ראשון בהליך משפטי, זוכה במקרים רבים ליתרון טקטי. על כן, כדאי לפנות לייעוץ משפטי מוקדם ככל האפשר על מנת לשמור על הזכויות בהליך הגירושין.

   מומלץ לדבר עם עורך דין לפני שאתם מתחילים לדבר עם הצד השני על גירושים. עורך דין גירושין מנוסה יכול להסביר את האפשרויות שלך ולספק ייעוץ משפטי מותאם אישית על סמך הנסיבות המשפחתיות והכלכליות הייחודיות שלך. עורך הדין יסביר לך למה לצפות בכל הנוגע לתזמון ולתוצאות פוטנציאליות ולספק טיפים ואסטרטגיות שיסייעו להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה ומהירה ככל האפשר.

   אם אחד הצדדים לא יהודי - איך הם מתגרשים ?

   חלק מן הזוגות בארץ הם בני דתות שונות: יהודייה שנישאה לנוצרי, מוסלמי הנשוי ליהודייה וכד'. כאשר זוג מעורב מבקש להתגרש, הם לא יוכלו לפנות לבתי הדין הדתיים וההליך המשפטי הרלוונטי עבורם הוא בקשה להתרת נישואין בבית המשפט לענייני משפחה.

   כיצד מחולק הרכוש בין בני הזוג בעת הגירושין?

   קיימים מספר מצבים:

   • א. אם הצדדים ערכו הסכם ממון, הרי שהסכם זה קובע את חלוקת הנכסים בעת גירושין וכך למעשה חסכו מחלוקות רבות  וזו הסיבה לכך שעריכת הסכם ממון היא צעד חשוב ומומלץ לכל זוג, על מנת למנוע סכסוך כלכלי בין בני הזוג. ב
   • ב. כאשר אין הסכם ממון יבוצע איזון משאבים בין הצדדים, כלומר, חלוקה שווה של כל הרכוש המשותף. ככלל, מדובר בנכסים אשר נצברו לאחר הנישואין בלבד, אבל לעיתים תיתכן מורכבות, מדוע? בשל חזקת השיתוף הקובעת כי גם נכסים שנרכשו (או התקבלו במתנה או בירושה) לפני הנישואין, יכולים להיחשב כרכוש משותף ולהיכלל בחלוקה.

   לכן חשוב להיוועץ בעו"ד בנושא זה כדי להבין את המצב הרכושי שלכם ולהגן על זכויותיכם בנכסים/ זכויות סוציאליות/ תוכניות חסכון/ הלוואות ועוד.

   כמה עולה להתגרש?

   העלות של הליכי תיק גירושין תלויה  בנסיבות העניין ומשתנה בהתאם , ניהול הליך שכולל תביעות רבות – גירושין, משמורת, מזונות, רכוש ועוד, היא האופציה היקרה ביותר בעוד  שבני הזוג שיפנו לעורך דין משותף, יוכלו לחסוך בעלויות שכר הטרחה. כמו כן, זוגות הפונים להליך של גישור גירושין ישלמו הרבה פחות עבור ישיבות הגישור, בהשוואה לבני זוג אשר ינהלו את ההליך בבית המשפט.

   אני שוקלת גירושין אך לא בטוחה, מה עלי לעשות?

   ראשית, כדאי לשקול פנייה לייעוץ זוגי על מנת לבדוק אפשרות לשיקום היחסים. אם זה לא רלוונטי עבור בני הזוג, מומלץ לבחור בדרך של גירושין בהסכמה: גיבוש הסכמות בין בני הזוג בענייני הגירושין, ללא מאבק משפטי ארוך ויקר.

   מהו השלב המתאים לפנות לעורך דין גירושין?

   ראשית, כדאי לקבל ייעוץ כבר ברגע שעולה מחשבה ממשית להתגרש. זאת על מנת לקבל את כל המידע הרלוונטי ועמו, החלטה מושכלת מה נכון לנו לעשות. נדגיש, כי אם אין המדובר בגירושין ידידותיים הנעשים בהסכמה כנה של בני הזוג, חשוב לפנות לעורך דין באופן דיסקרטי ולא לשתף את הצד השני.

    

   מצב נוסף שבו כדאי לקבל ייעוץ משפטי ראשוני, היא כאשר אתם רואים שינוי מדאיג בהתנהגותו של הצד השני, לדוגמא אם הוא נהיה לפתע מאוד חשאי ושומר על פרטיותו, נעלם מן הבית לשעות רבות, שינוי בהתנהלותו הכלכלית וכדומה.

   כל אלו צריכים להדליק נורה כי ייתכן ובן או בת הזוג נערכים לגירושין והחלו בפעולות אשר יכולות לפגוע בזכויותיך. לכן, גם במצב זה חשוב מאוד לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין המתמחה בהליכי גירושין, שעורך הדין יסביר לך את זכויותיך וידריך אותך כיצד לנהוג באותה סיטואציה.

   איך לבחור עורך דין משפחה?

   בחירת עורך דין לענייני משפחה יכולה להיות משימה לא פשוטה, אך זוהי החלטה חשובה שיכולה להשפיע משמעותית על תוצאות התיק שלכם.

   להלן כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי לעזור לך לבחור את עורך הדין המתאים עבורך:

   • התחשב בצרכים שלך: שקול איזה סוג של שירותים משפטיים אתה צריך ומה המטרות שלך עבור המקרה שלך. זה יעזור לך לצמצם את החיפוש לעורכי דין שמתמחים בסוג התיק שיש לך.
   • חקרו עורכי דין פוטנציאליים: חפשו עורכי דין לענייני משפחה באזורכם ובדקו את הכישורים והניסיון שלהם. אתה יכול לחפש את האישורים שלהם באתרים שלהם או במדריכים משפטיים. אתה יכול גם לבקש הפניות מחברים ובני משפחה, או מלשכת עורכי הדין המקומית שלך.
   • קבע מועד ייעוץ: לאחר שזיהית עורכי דין פוטנציאליים, קבע עימם ייעוץ כדי לדון במקרה שלך ולקבוע אם הם מתאימים לך. רוב עורכי הדין מציעים ייעוץ ראשוני חינם.
   • שאל שאלות: במהלך הייעוץ, שאל את עורך הדין על ניסיונו בטיפול בתיקים דומים לשלך, גישתו לפתרון סכסוכים, זמינותם וסגנון התקשורת שלהם, ושכר הטרחה ונוהלי החיוב שלהם.

   על ידי נקיטת צעדים אלה, תוכל למצוא עורך דין לענייני משפחה בעל ידע, ניסיון, המתאים לצרכים שלך.

   איך לבחור עורך דין גירושין?

   בבואך לחפש עורך דין פוטנציאלי, קבע פגישת ייעוץ כדי לדון במקרה שלך ולשאול כל שאלה שיש לך. במהלך הייעוץ תוכלו גם לקבל תחושה של סגנון התקשורת של עורך הדין והאם אתם מרגישים בנוח לעבוד איתו. חשוב לציין שעורכי דין גירושין עלולים להיות יקרים, ולכן מומלץ לשאול על שכר הטרחה ונוהלי החיוב שלהם מראש. עורכי דין מסוימים עשויים לגבות תשלום קבוע עבור השירותים שלהם, בעוד שאחרים עשויים לגבות תעריף שעתי.

   בנוסף, עורכי דין מסוימים עשויים לדרוש שכר טרחה מראש, שהוא פיקדון כדי להבטיח את השירותים שלהם. זכרו כי עורך דין גירושין נמצא שם כדי לעזור לכם לעבור תקופה קשה, עורכת דין מתאימה יכולה להוות גורם מכריע בתוצאות התיק ובניהולו.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין